Gala „Powiat i biznes”

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli zorganizowało galę wręczenia nagród najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz laureatom konkursów zawodowych. Impreza odbyła się 4 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim.

Podczas pierwszej części gali „Odpowiedzialni społecznie wybitnym uczniom” najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego zostali wyróżnieni za wybitne osiągnięcia. Nagrody ufundowali pracodawcy, którzy od lat wspierają powiatową oświatę: Polska Grupa Górnicza, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo TERMIKA Energetyka Przemysłowa oraz firmy Pol-Eko-Aparatura, P.P.H.U. Michael, System Barosz Gwimet, Prevac, Capek i Euroclas.

Uhonorowanie laureatów konkursów zawodowych organizowanych przez PODN było celem drugiej części gali „Powiat i biznes”. W roku szkolnym 2017/2018 odbyło się 13 konkursów z takich dziedzin jak prawo, BHP, mechanika, mechatronika, informatyka, czy gastronomia. Wszystkie odbyły się dzięki wsparciu lokalnych firm. – Wspólnie z przedsiębiorcami organizujemy szereg imprez, dzięki którym uczniowie z powiatu wodzisławskiego mogą poznać wybrane zawody i zaplanować swoją ścieżkę kariery – mówi Iwona Miler, dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Przedsiębiorcy działający na terenie powiatu wodzisławskiego od lat aktywnie włączają się w promocję kształcenia zawodowego. Ich pomoc polega na wsparciu kadrowym, organizacji kształcenia praktycznego, doposażaniu pracowni, a także na popularyzowaniu przedsiębiorczości wśród młodzieży. Gala „Powiat i biznes” była okazją do podziękowania im za zaangażowanie. W imieniu organizatorów zrobił to Ireneusz Serwotka, Starosta Wodzisławski. Przedsiębiorcy otrzymali pamiątkowe drzewa – symbol życia i siły.

Pragniemy podziękować wszystkim partnerom, którzy wsparli nasz ośrodek w organizacji tego wydarzenia. Są to:

  • Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim,
  • Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim,
  • Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim,
  • Cukiernia Ostrawa w Wodzisławiu Śląskim,
  • Cukiernia Janosz w Radlinie,
  • Piekarnia Jacek Bobrzyk w Rydułtowach,

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim.

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 20
W tym tygodniu: 1329
W sumie: 226082