Konkursy „W przyszłości zostanę…” oraz „Ja i mój zawód w przyszłości” – rozstrzygnięte!!!!

6 lutego br.  w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim odbyła  się kolejna edycja  konkursu  „W przyszłości zostanę…”  organizowanego wspólnie z Wydziałem Edukacji w Wodzisławiu Śląskim.


 Konkurs, którego celem jest promowanie wiedzy o  zawodach oraz zachęcenie uczniów do aktywnego konstruowania własnej kariery zawodowej skierowany był do uczniów klas V i VI szkół podstawowych.

Uczestnicy przygotowali plakaty promujące wybrane przez siebie zawody a następnie podczas wystąpienia przed komisją konkursową oraz pozostałymi uczestnikami przedstawiali zalety i wady wybranego przez siebie zawodu, uzasadniali wybór oraz zapoznali zebranych z ciekawostkami nt. wybranej profesji.

Jury w składzie: pani Aleksandra Zielonka, pani Sylwia Bańczyk oraz pani Bogumiła Różańska – Świerkot,  dokonało wyboru finalistów konkursu. Na podium znaleźli się następujący uczniowie:

I miejsce – Julia Balińska – ZSP nr 4  Wodzisław Śl.

II miejsce – Michał Szymura – ZSP nr 3  Wodzisław Śl.

III miejsce – Marta Majda – ZSP nr 2  Wodzisław Śl.

Wyróżnienie- Emilia Linde –  ZS nr 1  Wodzisław Śl.

Tego samego dnia jury  rozstrzygnęło konkurs „Ja i mój zawód w przyszłości”. Wpłynęło 20  prac konkursowych..

Konkurs skierowany do klas 7 i 8  szkół podstawowych oraz  3 gimnazjum polegał na przygotowaniu krótkiego filmiku poświęconego kształtowaniu pozytywnego wizerunku pracy zawodowej oraz promowaniu wiedzy o rynku pracy,  poprzez prezentację wybranego przez siebie zawodu przyszłości.  Uczniowie  profesjonalnie potraktowali zadanie konkursowe, dlatego  poziom prac był wysoki i bardzo wyrównany. Jury zgodnie z regulaminem konkursu zwracało uwagę na prezentację zawodu,  jego zalet i wad,  pomysłowość, kreatywność oraz zastosowane różnorodne techniki multimedialne.
Ostateczny werdykt jury pozwolił wyłonić finalistów konkursu:

I miejsce – Emilia Błaszczok, Magdalena Jakubczyk – SP w Czyżowicach

II miejsce – Gloria Szymiczek, Szymon Strzelczyk, Kacper Idziak – SP w Rogowie

III miejsce – Wiktoria Syrek, Natalia Tulec – SP w Krostoszowicach.

Gratulujemy zwycięzcom konkursów!!!

Wszystkim uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia
w kolejnych zmaganiach konkursowych. Laureatów już dziś zapraszamy na uroczystą Galę Powiatową w czerwcu,  podczas której wręczone zostaną nagrody.

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 26
W tym tygodniu: 856
W sumie: 238223