V Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej i BHP już rozstrzygnięty!

1 kwietnia 2019 r. odbył się finał V Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej i BHP, którego organizatorem był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Patronat jak co roku nad konkursem objęła Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim.

Konkurs był skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych z terenu powiatu wodzisławskiego. Impreza miała na celu sprawdzenie wiedzy z obszaru mechanicznego, motoryzacyjnego, elektryczno-elektronicznego, budowlanego, informatycznego, a przede wszystkim BHP.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy to eliminacje szkolne uczniów i słuchaczy przeprowadzane na platformie e-learningowej Moodle Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. W eliminacjach wzięło udział 190 uczestników, a 10 najlepszych zakwalifikowało się do ścisłego finału.

Drugi etap konkursu miał formę programu telewizyjnego „1 z 10”, a nad prawidłowością przebiegu całej imprezy czuwała komisja ekspertów składająca się z nauczycieli poszczególnych zawodów. Zmagania uczestników obserwowali także znakomici goście tj. pani Danuta Mielańczyk dyrektor PCKZiU oraz prezes Izby Gospodarczej pan Krzysztof Dybiec. Tegoroczna rywalizacja konkursowa była bardzo zacięta a poziom wiedzy uczestników był na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie w ferworze walki zwycięzcą konkursu został Paweł Pszeniczny uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Drugie miejsce zajął Jacek Plewa słuchacz kwalifikacyjnego kursu zawodowego z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Trzecie miejsce zajął uczeń także z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Mateusz Rębiś.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!