Nowe podejście do kwalifikacji, edukacji i rynku pracy

10Paź

Nowe podejście do kwalifikacji, edukacji i rynku pracy

Nowe podejście do kwalifikacji, edukacji i rynku pracy to zagadnienia poruszane podczas seminarium, zorganizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych w Warszawie i wodzisławską Izbą Gospodarczą. Seminarium skierowane było do nauczycieli doradców zawodowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego. W szkoleniu uczestniczyli też przedstawiciele Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim, a także doradcy zawodowi z Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim.

 

Przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych Pani Aleksandra Wojciechowska i Pan Artur Wieczorek przedstawili założenia funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. ZSK dotyczy  tych, którzy chcą się uczyć i rozwijać przez całe życie, a także pokoleń, które dopiero przygotowują się do wejścia na rynek pracy.  W zintegrowanym systemie większego znaczenia nabierają konkretne efekty uczenia się, czyli to, co wiemy, jakie umiejętności i kompetencje posiadamy oraz jak potrafimy je wykorzystać w życiu zawodowym i społecznym. Prowadzący odnieśli się również do roli doradcy zawodowego w edukacji i na rynku pracy. Uczestnicy zostali również zapoznani z zasadami tworzenia bilansu kompetencji oraz możliwościami współpracy szkół, biznesu i samorządów w zakresie zdobywania kwalifikacji.

 

Pan Ireneusz Burek, przedstawiciel Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śl. odniósł się do sytuacji na lokalnym rynku pracy oraz zapoznał nauczycieli z założeniami funkcjonowania Platformy Edukacyjnej, jako zintegrowanego narzędzia Platformy Gospodarczej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies