konkursy z pol-eko aparatura

20Cze

konkursy z pol-eko aparatura

15 maja uczniowie, w obecności przedstawicieli firmy POL-EKO Aparatura Sp.j., którą reprezentowali Panowie Dawid Gajda oraz Dariusz Skupień, zaprezentowali efekty swojej pracy w ramach projektów, które były przedmiotem czterech powiatowych konkursów zawodowych. Organizatorem konkursów był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.

Pomysłodawcami zadań konkursowych byli nauczyciele PCKZiU we współpracy z firmą POL-EKO Aparatura, która objęła patronat nad konkursami i ufundowała nagrodę główną, w postaci płatnego wakacyjnego stażu w dziale technicznym dla wszystkich laureatów.

Celem pierwszego konkursu było wykonanie sterowania silnika klatkowego poprzez komunikację bluetooch, w ramach którego uczniowie musieli zaprojektować układ mikroprocesorowy oraz zaprogramować go według określonych wytycznych. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą konkursu okazał się uczeń kształcący się w zawodzie technik mechatronik: Daniel Gorzolnik z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim, który dodatkowo zastosował swoje inne rozwiązania dla układu. Drugie miejsce zajął Patryk Bojarun a trzecie Łukasz Sowa, uczniowie PCKZiU kształcący się w zawodzie technik elektryk.

Celem drugiego konkursu było zaprojektowanie i wykonanie rozruchu silnika klatkowego za pomocą przełącznika gwiazda-trójkąt zgodnie z podanym opisem. Zwycięzcą konkursu okazał się uczeń kształcący się w zawodzie technik elektryk: Mateusz Szymura z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Drugie miejsce zajął Szymon Brachman, uczeń kształcący się w zawodzie technik elektryk również z PCKZiU.

Celem trzeciego konkursu było wykonanie modernizacji układu sterowania blokady kierunkowej silnika klatkowego na trenażu według schematu oraz napisanie programu do sterownika PLC zgodnie z podanym opisem. Zwycięzcą konkursu okazał się uczeń kształcący się w zawodzie technik elektryk: Mateusz Kukuczka z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Drugie miejsce zajął Paweł Nosiadek, uczeń kształcący się w zawodzie technik elektryk również z PCKZiU.

Celem czwartego konkursu było opracowanie i wykonanie symulacji pracy zespołu taśmociągów w zakładzie przemysłowym opartym o sterownik PLC na trenażu według schematu oraz napisanie programu do sterownika PLC zgodnie z podanym przez nas opisem Zwycięzcą konkursu okazał się uczeń kształcący się w zawodzie technik elektryk: Szymon Kiedos z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Drugie miejsce zajął Mateusz Wolnik, uczeń kształcący się w zawodzie technik elektryk również z PCKZiU.

Warto podkreślić, iż oba konkursy stanowiły spore wyzwanie dla uczestników, wymagane umiejętności i wiedza prezentowały wysoki stopień trudności i wymagały od uczestników sporego zaangażowania a nawet zaprezentowania ponadprogramowych zasobów wiadomości. Każdy z uczestników dodatkowo zaprezentował ciekawe rozwiązania swojego układu. Oceniane były takie aspekty prac, jak: sposób działania, przejrzystość układów, innowacyjność sposobu prezentacji oraz walory estetyczne wykonanego zadania. Wszyscy uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania i perfekcyjnie wykonali swoje projekty. Zwycięzcom gratulujemy a firmie POL-EKO Aparatura Sp.j. serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród w konkursie, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali w czerwcu.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies