Narodowe Czytanie w PODN

11Wrz

Narodowe Czytanie w PODN

 

W ramach kontynuacji Narodowego Czytania zapraszamy na spotkanie z nowelą ,,Katarynka‘’ Bolesława Prusa.

 

9 października 2019 roku o godzinie 13.30 uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych przeczytają wylosowane fragmenty noweli. Dlaczego ta nowela? Świetnie wyjasnił to Andrzej Duda, Prezydent RP. „Wybór tego utworu ma na celu propagowanie polskości w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Jego zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś utwór ten nie stracił nic ze swej aktualności. Uczy nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii”.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mkonsek@podn.wodzislaw.pl

 

W mailu proszę podać imię i nazwisko nauczyciela, kontaktowy nr telefonu, imię i nazwisko ucznia oraz pełną nazwę szkoły.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies