XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Pracowników Oświaty „Z przymrużeniem oka”

15Cze

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Pracowników Oświaty „Z przymrużeniem oka”

Nietypowy rok, nietypowy czas, więc i konkurs nietypowy. Po raz XIX spotkali się w siedzibie Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim entuzjaści polskiej ortografii. Niedawne otwarcie placówek zdecydowało o tym, że nareszcie mogliśmy spotkać się twarzą w twarz i przeprowadzić tę, mającą już swoją tradycję, rywalizację ortograficzną. 

 

Dyktando o „mruczankach kota Horacego w tonacjach b-moll”, którego autorami byli konsultanci PODN p. Katarzyna Hawel i p. Marek Krupa, nie przeraziło piszących i po sprawdzeniu prac przez jury okazało się, że mamy Mistrza i pięciu Wicemistrzów Ortografii, bo takimi tytułami obdarzono uczestniczki. Były tez oczywiście dyplomy i książkowe nagrody wręczane przez p. Iwone Miler, dyrektora ośrodka.

 

Cieszymy się, ze mimo trudnego czasu, udało się zorganizować na samo zwieńczenie roku szkolnego kolejną edycję konkursu, jak zawsze „z przymrużeniem oka”.

 

Mistrzem Ortografii została pani Henryka Elias z ZSP nr 6 w Wodzisławiu Śląskim

 

Wicemistrzynie to: 
p. Iwona Belta, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wodzisławiu Śl.
p. Grażyna Katarzyniec, Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach
p. Jolanta Słupek, ZSZ w Jastrzębiu Zdroju
p. Anna Maria Pukowiec, ZSP nr 6 w Wodzisławiu Śląskim
p. Urszula Uściło, Szkoła Podstawowa nr 2 w Radlinie

Serdecznie gratulujemy laureatom!
 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies