Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla kl. I-III

04Kwi

Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla kl. I-III

4 kwietnia 2022 r. został przeprowadzony konkurs ekologiczny, którego organizatorami byli Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz ZSP nr 2  w Wodzisławiu Śląskim. W przyrodniczych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów klas trzecich.

Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej teoretycznej uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ekologiczną, ogólną przyrodniczą, a także z zakresu ochrony przyrody. W drugiej części multimedialnej uczestnicy wyciągali i formułowali wnioski po obejrzeniu doświadczenia, rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na trzecią część prezentację scenek o tematyce ekologicznej. Wszystkie drużyny wykazały się wielką kreatywnością, pomysłowością a przede wszystkim ogromną  wiedzą ekologiczno-przyrodniczą.
Reprezentanci Szkoły Podstawowej z Lubomi w składzie: Klara Tomanek, Marcelina Moń, Damian Pytlik okazali się najlepszym zespołem. To im został wręczony laur zwycięstwa i ta drużyna będzie reprezentowała Powiat Wodzisławski  w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym.
Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach: Jerzy Miera, Herman Gajda, Tomasz Matuszek, a trzecie uczniowie  Natalia Goik, Daniel Peciak, Amelia Hojka z Zespołu  Szkolno - Przedszkolnego  nr 2  w Wodzisławiu Śl.


Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki : Anna Czop, Sylwia Brenk i Grażyna Skrobacz.

relacja z wydarzenia

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies