Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym

05Gru

Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym

W grudniu 2023 roku PODN realizuje projekt „Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym w Powiecie Wodzisławskim”. Jest on skierowany do nauczycieli, wychowawców, pomocy nauczyciela oraz wychowawców placówek oświatowo-wychowawczych, zatrudnionych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego. Szkolenia mają formę warsztatów stacjonarnych oraz zajęć online.

Realizacja projektu służy wsparciu uczestników w zakresie pracy w środowisku wielokulturowym oraz realizacji zadań dotyczących adaptacji szkolnej uczniów cudzoziemskich w środowisku szkolnym. Projekt jest finansowany z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym - druga edycja.

INFORMACJE O PROWADZĄCYCH:

Wioletta Hajduk-Gawron

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zainteresowania naukowe: recepcja literatury polskiej w świecie, metodyka nauczania języka polskiego jako obcego, teoria adaptacji. Egzaminator Państwowej Komisji do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego.

Justyna Orszulak

Dyrektorka w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, nauczycielka języka polskiego i etyki. Certyfikowana trenerka w oświacie. Pasjonatka metod kreatywnych, pracy projektowej, zmiany przestrzeni szkolnej i międzynarodowych wymian szkolnych. Członkini zespołu ds. Strategii Rozwoju Oświaty w Wodzisławiu Śląskim 2022-2026. Po wybuchu wojny na Ukrainie zorganizowała w swojej szkole 3 oddziały przygotowawcze.

Nataliia Garnyk

Absolwentka Chmielnickiej Humanitarnej Pedagogicznej Akademii w Ukrainie oraz Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Przez rok pełniła funkcję asystenta kulturowego na terenie województwa śląskiego. Obecnie pracuje jako nauczyciel wczesnoszkolny klasy przygotowawczej I-III oraz nauczyciel języka polskiego jako obcego w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.

Katarzyna Brzezinka

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies