Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie - podsumowanie projektu

04Mar

Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie - podsumowanie projektu

Projekt dedykowany uczniom, nauczycielom i dyrektorom Powiatu Wodzisławskiego ,,Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie'' dobiegł końca. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki patronatowi i  wsparciu finansowemu Prezesa PSS Społem pana Tomasza Szczotoka.

 

W ramach tego działania Krzysztof Pławecki, prawnik oraz prezes fundacji LexCultura, przeprowadził 9 spotkań dla uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów  szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego. Szkolenia miały na celu pokazanie, iż edukacja prawna młodzieży w obszarze bezpieczeństwa w sieci jest w obecnych czasach bardzo istotna.

 

Nauczyciele oraz dyrektorzy szkół uzyskali wiedzę  na temat elementów edukacji konsumenckiej, szczególnie w odniesieniu do przedmiotu ,,Biznes i zarządzanie”. Otrzymali także scenariusze zajęć z edukacji konsumenckiej w sieci pt. ,,Bezpieczne zakupy w sieci” oraz ,,Bezpieczne finanse w sieci'' wraz z kartami pracy dla uczniów. Prelegent pokazał również możliwości interakcyjnej platformy edukacyjnej www.konsument.edu.pl, przedstawił sklepy internetowe, z których korzysta młodzież, omówił mechanizm oszustw na subskrybenta, na które najczęściej narażona jest młodzież. W sumie w szkoleniach wzięło udział ponad 350 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, 31 dyrektorów oraz 20 nauczycieli.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies