Organizacja wycieczek szkolnych - problemy prawne i organizacyjne w związku z nowymi wymaganiamiImage 25 października 2022 13:00

Organizacja wycieczek szkolnych - problemy prawne i organizacyjne w związku z nowymi wymaganiami

Opis

Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji wstrząsnął opinią publiczną.Zdaniem Urzędu Marszałkowskiego organizator wycieczki nie miał uprawnień do jej organizacji. Czy dyrektorzy szkół zawsze sprawdzają biura podróży?A to oni odpowiadają za wybór biura! I to nie jedyny problem organizacyjny dyrektora. Program szkolenia: Problemy szkolnej turystyki:
1.Co nazywamy imprezą turystyczną i kto może ją organizować ?
2.Czym różni się wycieczka od wypoczynku ?
3.Czy każde wyjście poza teren szkoły to wycieczka ? Jak zdefiniować „wyjście grupowe” ?
4.Czy za bezpieczeństwo uczniów w trakcie wolontariatu odpowiada szkoła ?

Koszt szkolenia 30 zł/os.
5.Kto może być organizatorem wycieczki szkolnej ?
6.Kto może być kierownikiem/opiekunem wycieczki ?
7.Jak zapewnić bezpieczeństwo na zajęciach organizowanych przez szkołę ?  Odpowiedzialność nauczyciela !
8.W oparciu o jakie przepisy organizować wymianę międzynarodową i zagraniczną praktykę zawodową?
10.Jak pogodzić czas pracy nauczyciela (Kodeks Pracy i Karta Nauczyciela) z odpowiedzialnością za bezpieczeństwo uczniów na wycieczce przez cały czas trwania wycieczki ?
11.Jak sfinansować i rozliczyć wycieczkę ?

Prowadzący

Organizator

Szkoleniowiec
Iwona Miler
  • +48 32 7293242
  • dyrektor@podn.wodzislaw.pl

Od 1985 roku związana z oświatą. Najpierw jako nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śląskim. W roku szkolnym 2005/6 doradca metodyczny języka polskiego dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, a od września 2006 roku konsultant w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Autorka licznych programów szkoleniowych, pomysłodawca Wiosennych Spotkań Metodycznych i Regionalnego Forum Edukacyjnego. Egzaminator maturalny z języka polskiego, wieloletnia przewodnicząca zespołu egzaminatorów matury z języka polskiego. Współpraca z FRSE w Warszawie – promotorka Programu eTwinning w województwie śląskim. Od 1 kwietnia 2017 r. dyrektor PODN w Wodzisławiu Śląskim.


Lokalizacja

44-304 Wodzisław Śląski Osiedle 1 Maja 16a

Ważne! Jeśli wybrałeś/aś szkolenie płatne finansowane przez Ciebie lub szkołę, przeczytaj tę informację.
Osoba prywatna zobowiązuje się dokonać płatności za udział w szkoleniu do dnia szkolenia, przelewem na konto podane poniżej.
Szkoła/placówka zobowiązuje się dokonać płatności za udział w szkoleniu przelewem na konto podane w rachunku, który zostanie dostarczony podczas szkolenia, w terminie do 7 dni od daty jego otrzymania.
W tytule przelewu wpisz nazwę i datę szkolenia.
W wypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu w terminie późniejszym niż na 3 dni przed jego rozpoczęciem uczestnik/instytucja kierująca zobowiązuje się do całkowitego pokrycia jego kosztów.

POWIATOWY OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI
44-304 Wodzisław Śląski, ulica Osiedle 1 Maja 16A
Konto: 53 1560 1094 2125 0085 5219 0005

Zapisz się
Udostępnij

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies